MENTORING EDUKAČNÍCH PROJEKTŮ

Pomohu Vám vytvořit vzdělávací projekty, osobité poznávací aktivity

a didaktické pomůcky pro offline i online prostředí.

 

Společně můžeme probudit k životu unikátní workshopy, edukační programy, hry, texty, pracovní listy, naučné stezky nebo neotřelé online kurzy.

 

BAVÍ MĚ VAŠE PROJEKTY POSOUVAT DÁL

ZDÁ SE NESNADNÉ NADCHNOUT DĚTI I DOSPĚLÉ PRO POZNÁVÁNÍ… ALE KDYŽ SE TO VEZME ZA SPRÁVNÝ KONEC, JE TO PRIMA DOBRODRUŽSTVÍ!

KONZULTACE

KRÁTKÁ

Nakopne Vás, pokud jste se s Vaším vzdělávacím projektem, online kurzem, pracovními listy nebo texty zasekli a nejde se hnout z místa. Vhodná tam, kde stačí zdolat jednu překážku, najít příčinu nebo pomoci s vhodným vyjádřením.

20min/250 Kč

KLASICKÁ

Jde do hloubky problému, zachrání Vás, když potřebujete se svojí vizí začít a nevíte odkud, když máte nápad a potřebujete pomoci s obsahovým designem Vašeho workshopu, kurzu či projektu nebo se Vám něco nedaří uchopit podle Vašich představ (obsahové rozvrstvení vzdělávacího programu, interaktivita pracovních listů, srozumitelnost naučných textů…)

90min/1750 Kč

balíček konzultací 3x90min/ 4950 Kč 

včetně studia Vašich podkladů

MENTORING

Déledobá spolupráce, která Vás naučí o tvorbě vzdělávacích projektů přemýšlet jinak, posune Vás v oblasti tvorby obsahu i didaktické formy Vašich projektů, kurzů, pracovních listů, textů. Vaše unikátní projekty budou neokoukané a mnohem zábavnější! Získáte spoustu znalostí, dovedností i praktických vychytávek pro další praxi.

Cena individuálně dle rozsahu spolupráce

PRACOVNÍ LISTY

PRO VÁŠ VZDĚLÁVACÍ PROJEKT NEBO ONLINE KURZ

NEMUSÍ BÝT JEN NĚČÍM „NAVÍC“, KAM VLOŽÍTE OTÁZKY A PÁR LINEK

K VYPLNĚNÍ… MOHOU BÝT JEDINEČNÉ, ZÁBAVNÉ, JÍT DO HLOUBKY A KRÁSNĚ PODPOŘIT VÁŠ KURZ ČI PROJEKT.

NAUČÍM Vás je dělat tak, aby to „sedlo“! Série konzultací, ve které Vás seznámím se základními pravidly pro tvorbu funkčních pracovních listů a zároveň si to rovnou vyzkoušíte při vytváření těch vlastních. Získáte pečlivou individuální zpětnou vazbu a spoustu praktických vychytávek a doporučení. A hlavně jiný, mnohem zábavnější a do hloubky jdoucí pohled na možnosti využití pracovních listů.
3x45min/ 3950 Kč včetně studia Vašich podkladů

Anebo pro Vás obsah atraktivního pracovního listu rovnou VYTVOŘÍM!

Včetně orientačního návrhu grafického zpracování. Bez náročné časové investice pro Vás  tak získáte unikátní doplněk Vašeho vzdělávacího projektu, vytuněný na míru.

1250Kč/strana včetně studia Vašich podkladů

P.S. Je také možné domluvit následné profesionální grafické zpracování. 

EDU-TEXTY

Pomohu Vám dlouhé a někdy příliš čtenářsky náročné texty vašich projektů a kurzů přetvořit do čtivé a srozumitelné podoby, aniž by ztratily na odbornosti.

Informace se stanou poznávacím zážitkem. Za pečlivé provedení i kvalitu výsledku ručím osvědčením Certified Interpretive Writer vydávaným po absolvování odpovídající odborné průpravy organizací Interpret Europe. 

Cena dle typu zpracování textu 750Kč/strana (editace textu) – 1250Kč/strana (tvorba textu) včetně studia Vašich podkladů

WORKSHOPY

tvorby hravých a atraktivních vzdělávacích projektů, materiálů a online kurzů vedu mentoringovou formou. Zakládám si na aktivním individuálním přístupu, na nadšení, radosti z poznávání a získávání nových úhlů pohledu.

Workshopy je možné otevřít vždy buď na objednávku pro jednotlivé kulturní

a paměťové instituce či pro účastníky z více institucí společně. Pro termíny workshopů otevíraných volně pro veřejnost sledujte mé sociální sítě.

JAK VYPADÁ SPOLUPRÁCE SE MNOU?

logo_512x512 pro ikonku webu

Profesionální, precizní, citlivá, podněcující k myšlení, ale současně prodchnutá empatií – taková je spolupráce 

s Mgr. Lenkou Mrázovou.

Magistru Mrázovou jsem nejprve poznala jako její studentka na vysoké škole. Výuka byla vždy motivující, plná nápadů a se spoustou pozitivní energie. Ačkoliv se zdálo, že se naše cesty po dokončení studií již nepotkají, opak byl pravdou. V roce 2021 jsem totiž paní magistru oslovila s nabídkou součinnosti při tvorbě edukačního programu pro Muzeum Bystřice nad Pernštejnem. Naše kooperace byla kreativní, přesná, citlivá a konzultace šly daleko nad rámec zaplaceného času. Pokaždé jsem měla po rozhovorech o čem přemýšlet a motivovalo mě to k dalšímu vymýšlení a cizelování nápadů. Hlavně přechod od myšlenky k realizaci byl díky magistře Mrázové mnohem snazší, než kdybych se s ním musela potýkat sama. Nejdůležitější však pro mě je, že původní vztah studentky a vyučující se díky naší spolupráci přetavil v opravdové přátelství.

Moc za to děkuji, paní magistro. Martina Pulkrábková

Mgr. et Mgr. Martina Pulkrábková, restaurátor, Muzeum Bystřice nad Perneštejnem

logo_512x512 pro ikonku webu

Tuto holku mi seslalo samo nebe. Daly jsme společný call a tak nějak si řekly, o co jde a už to jelo. Lenka poslala návrh pracovních listů a jako profesionál a odborník vzdělávacích projektů, mi přesně vysvětlila, proč právě použila tato slova, kam a jak vizuálně poskládala věty a úkoly na pracovním listu, aby to dávalo smysl a vybídlo k propojení a ukotvení ruky a mysli. Úplně mě její profesionalita, odbornost a ochota zasvětit do její práce posadila na zadek. A co víc, naše energie se potkaly a v pár okamžicích se z nás staly virtuální kamarádky. Jsem neskutečně vděčná za tuto příležitost, za obrovský posun mého mindsetu, ale především, za obohacení mého kurzu praktickými a užitečnými pracovními listy, která dávají smysl a vybízí k akci. Děkuju Leni a těším se na živé setkání.

Jana Faltova, autorka projektu Jak zářit na sítích

logo_512x512 pro ikonku webu

Tento workshop na tvorbu vzdělávací strategie jsme jako oddělení muzejní pedagogiky velice potřebovaly. Dříve jsme vlastně neměly zcela zřejmé cíle třeba na půl roku, některé plány byly nejasné nebo málo konkrétní, neměly jsme stanovené priority. Pod profesionálním (ale zároveň osobním a citlivým) vedením Lenky Mrázové vznikl hmatatelný výstup, který nám usnadní práci. Paní Mrázová si nás dokázala „otevřít“ a napojit se, pomohla nám k nalezení témat, která nás baví, ujasnit si budoucí plány oddělení a zároveň si uvědomit společnou sílu našeho kolektivu, což nás ještě více stmelilo a nastartovalo pro další práci. Svými didaktickými metodami nám dala možnost, abychom si na některé věci přišly samy a tím si je lépe uvědomily. Po intenzivní třídenní práci vznikl dokument, který je výborným nástrojem pro fungování oddělení.

Bc. Markéta Brhlíková, Mgr. MgA. Barbora Svátková, Ph.D., Kamila Fullerová a Bc. Ludmila Haasová, Oddělení muzejní pedagogiky, Muzeum města Brna

logo_512x512 pro ikonku webu

Slovenské národné múzeum v rámci akreditovaného kurzu Múzejná pedagogika spolupracuje pri prednáškach DIDAKTICKÉ PROSTRIEDKY V MÚZEJNOM PROSTREDÍ a VÝSTAVNÁ DIDAKTIKA s Mgr. Lenkou Mrázovou.

Oceňujeme jej profesionálny prístup k príprave prednášok, ako i bohaté skúsenosti v tomto odbore. Poznatky, ktoré účastníci kurzu získavajú, prispievajú k ich kvalifikovanejšej práci v oblasti múzejníctva. Odprednášané metódy a formy edukácie obohacujú znalosti frekventantov a umožňujú priblížiť hodnoty kultúrneho dedičstva cieľovým skupinám návštevníkov v praxi.

Mgr. Dominik Hrdý, Centrum múzejnej komunikácie SNM, koordinátor kurzu Múzejná pedagogika