Co všechno umožňují dobré herní poznávací materiály a jak je pro vás vytváříme

„Aaaaaaaaaaaaa zase nějaké dlouhé psaní – čtení – pracovní list“… mohlo by zabědovat dítě zvyklé ze školy vyplňovat mraky černobílých pracovních sešitů s úkoly z počtů, českého jazyka či vlastivědy.

„Jééééééééé“ … mohli by zajásat milovníci krásných notýsků a barevných zápisníků.

A my doufáme, že ty první dokážeme překvapit a druhé podpořit v jejich nadšení a všichni dohromady, že si můžete zpříjemnit výlety či školní výuku. Proč?

Protože dobrý poznávací zápisník či hra přesně tohleto umí!

Naší doménou je hledání a vytváření prima otázek a badatelských výzev… prostě nás to baví.

Naučíme vás přemýšlet jinak. Při rodinných výletech nebo přípravách na školní exkurzi se můžete inspirovat našimi osvědčenými kroky.

Hledáme témata, která jsou nejen zajímavá, ale také málo zpracovaná. Hledáme pro vás to nejdůležitější, co je dobré znát nebo, jaká informace nám ve škole či v životě při poznávání chyběla.

Pak téma dáváme pod lupu, rozebíráme na součástky a zase skládáme dohromady tak, abychom pro vás našli ty nejpřirozenější otázky, badatelské výzvy a mechanismy jeho poznávání.

Nejde nám o encyklopedické sdělení, ale o nasměrování k vlastnímu bádání a porozumění, přirozené radosti z nacházení spojení a toho jak věci fungují.

Vybíráme vždy to základní, obecné, ale směřujeme k nějaké zajímavosti či „špeku“, který je prima znát :o)).

Chceme, abyste se díky našim materiálům mohli více zasnít, více se dívat kolem sebe a více si užívat společný čas. Hledáme způsob, aby naše věci byly použitelné cca od 5ti let do 100 a více – ideálně ve spolupráci, protože víc hlav víc ví, ale taky si užije víc zábavy a víc se toho od sebe vzájemně naučí.

Připravujeme vždy hotový materiál přímo k použití na výletě či v hodinách,

abyste, pokud nechcete, nemuseli nic jiného hledat, abyste ho jako rodiče/učitelé či lektoři mohli rovnou vzít a zkoušet, užívat a bavit se s rodinou či žáky nebo studenty.

Záleží nám na kráse, proto je forma nejen didaktická, ale i výtvarná, ať už se věnujeme čemukoliv.

Pssssssssssssst. Tohle všechno jsou tajné ingredience, které při poznávání fakt zabírají…

Pokud je toho na vás najednou moc, klidně vyzkoušejte do svých výletů zařadit jen jednu z těchto věcí, například zajímavý úhel pohledu, nějaký ten informační „špek“ nebo třeba neotřelý výhled a uvidíte sami.

Anebo to zkuste s námi!

Naše hry, záznamníky i lekce jsou

Památky, příroda, kultura, dění ve společnosti jsou naše primární témata, ale rády zabíháme i do dalších oblastí…

… máte téma, se kterým potřebujete pomoci? Napište nám!

Máme výhodu, neděláme učebnice, ale učíme vás dívat se a objevovat sami a to je mnoheeeeeeem napínavější a zábavnější.

Od Lenka Mrázová

Pomáhám lidem bavit se poznáváním. Mojí doménou jsou jednoduché a fungující hry, tipy a návody, jak poznávat hravě historii, památky, umění a další obory lidské kultury. Poznávání bude bavit Vás i Vaše děti. Více o mně zde>>