Jak pečlivě se po světě rozhlížíte?

Nabízíme vám prima příležitost si to otestovat! Ono se nám docela běžně stává, že koukáme a nevidíme a pak propásneme něco hóóóóódně jedinečného… taky to znáte?

S námi se vám to nestane! Pojďte se projít brněnskou Oborou Holedná a uvidíte sami.

Výzva pro všechny, kteří se nacházejí v Brně a chtějí na chvilku do přírody.
Stačí si jen s sebou vytisknout či v terénu na telefonu otevřít hravého průvodce a mapu a vydat se na cestu…

HRAVÝ PRŮVODCE TADY  ↓

MAPA TADY ↓

Tak si to shrňme:

KUDY JÍT?
• Autobusem č. 52 na zastávku „Stará dálnice“ nebo na parkoviště u Obory Holedná (pokud jedete autem)
• Za parkovištěm, na kraji lesa projděte brankou do obory. Hned za vstupem vpravo mají svou oplocenou obůrku divoká prasata.
• Dále se vydejte po zelené značce až k Vrbovec – rozcestí, odtud na rozcestí Vrbovec – rybník. Následně pokračujte až na romantické rozcestí U Jezírka. Poté se dejte vlevo (stále po zelené) po vrstevnicích kolem vrcholu Holedná a užijte si úžasné výhledy do okolí. Až se před vámi lesní dubový porost otevře, můžete obdivovat vysokou rozhlednu stejného jména jako obora sama. Odtud vás žlutá značka dovede až ke konci trasy, k autobusu č. 67 na zastávku „Jundrov“ („Optátova“), anebo se můžete vrátit zpět na start trasy (k zaparkovanému autu).

JAKÁ JE TRASA?
• Trasa je turisticky nenáročná, dlouhá 5,2 km a pohodlná i pro kola, kočárky nebo invalidní vozíky. Po cestě jsou umístěny lavičky a odpočívadla.

ČÍM SE ZABAVIT?
Křížovkou, která vás oborou provede – 8x během vycházky vás pomocí mapy zastaví, aby upozornila na něco jedinečného nebo vyzvala k herní akci.

 

Stezku jsme pro vás vytvořili společně se Pohybovým a tanečním studiem Stabil studio Brno.

A vznikla v rámci brněnského Týdne pro rodinu 2021.

Od Lenka Mrázová

Pomáhám lidem bavit se poznáváním. Mojí doménou jsou jednoduché a fungující hry, tipy a návody, jak poznávat hravě historii, památky, umění a další obory lidské kultury. Poznávání bude bavit Vás i Vaše děti. Více o mně zde>>